Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/asauto/domains/sensiman.net/public_html/forum/forum.php on line 100 Forum SWOS
Aktualizowanie Folderu Data
Utworzony: 09-01-2013 12:24:14 | Kategoria: FORUM > AMIGA SWOS
Bliszka
#1 | Utworzony: Edited:

Nowa wersja dostępna tutaj.

Jeżeli tworzymy aktualizację to przeważnie taki plik team powstaje pod ostatnią wersję PC SWOS 96/97. Oznacza to, że zachowujemy ilość drużyn na poszczególnych poziomach, a jedynie mamy dowolny wybór w ilości drużyn o statusie Non-league. Jeżeli chcemy urzeczywistnić rozmiar ligi np. z 18 do 16 zespołów, to załączamy zmodyfikowany plik sws.exe. Jednak dla aktualizacji 1 pliku team nie opłaca się tego robić i pozostajemy mimo wszystko w rozmiarze ligi zgodnej z wersją sws.exe.

Aktualizacje plików team dla PC SWOS można również używać w Amiga SWOS, po spakowaniu przez Propack. Nie jest to popularne, ponieważ dochodzą do tego kolejne etapy ustawień w emulatorze (jak kompletowanie plików ROM, Kickstarter i optymalizacja konfiguracji), z plików ADF gra wolno ładuje się, a metoda nagrania plików na szybki WHDLoad, mimo że jest jednorazowa, nie jest prosta. Dlatego większość poświęca aktualność składów dla używania programów typu Launcher Amiga SWOS, aby przez jedno kliknięcie wgrała się gra. Jednak pojawiają się nowe programy, dzięki którym obsługa plików ADF lub HDF staje się prosta. Jednym z tych programów jest ADFView, który po zainstalowaniu powoduje, że plik amigowej dyskietki lub twardego dysku otwiera się jak folder, co umożliwia łatwą wymianę aktualizacji w obie strony.

Po ściągnięciu SWOS97-2.ADF lub SWOS.HDF aktualizacja w SwoEditorS przebiega następująco:
1. Z pliku ADF lub HDF kopiujemy Amiga Folder Data do katalogu programu SwoEditorS, w którym Folder Data będzie widoczny.
2. W zakładce File wybieramy Load Team File (np. Open Team.002).
3. Amiga packing files detected. Use external unpack tool to unpack all files? Yes.
4. Propack uruchamia się.
5. Klikamy w ikonę Open SWOS Data Directory.
6. Choose Data Folder. OK.
7. Z zakładki Countries wybieramy dowolny kraj.
8. Amiga packing files detected. Use external unpack tool to unpack all files? Yes.
9. Propack wypakowuje pliki team. (Wypakowane pliki team Amiga mają od tego momentu identyczny rozmiar i strukturę jak pliki team PC).
10. Z zakładki Countries wybieramy kraj do edytowania drużyn.
11. W SwoEditorS może nie działać opcja Save. Wtedy plik team edytujemy w innym edytorze.
12. Możemy również wkleić do Folderu Data gotowy plik team PC SWOS.
13. Po zakończeniu edytowania wystarczy zamknąć SwoEditorS, aby rozpoczęło się pakowanie plików.
14. Propack pakuje pliki team. (Sensible Software również stosował aplikację Propack).
15. Zaktualizowaną zawartość Amiga Folder Data przenosimy z powrotem na nośnik ADF lub HDF.
16. Grę uruchamiamy przez Amiga SWOS (do plików HDF) lub WinUAE (do plików ADF lub HDF).

Tworząc aktualizację dla PC SWOS możemy dołączyć aktualizację dla wersji Amiga SWOS (czyt. spakowaną przez Propack).

Seweryn1908
#2 | Utworzony:

Gdy uruchamia mi się propack pojawia sie coś Takiegoco trzeba zrobić dalej żeby edytować składy?

Bliszka
#3 | Utworzony:

Problem dotyczy 4. punktu, w którym Propack powinien uruchomić się i zamknąć przy zakończeniu. W zamian pojawia się [Inactive PP.EXE] z komunikatem "Can’t Find: C:...Team.*". Sprawę powinno rozwiązać ponowne pobranie SWOEditorS.

Seweryn1908
#4 | Utworzony:

Niestety nic nie pomogło propack na sekunde sie uruchamia i zaraz po tym sie wyłacza http://www.youtube.com/watch?v=8eBtz6xSNgA&feature=youtu.be

Bliszka
#5 | Utworzony:

Teraz przejdź do kolejnych punktów, ponieważ Propack na tym etapie ma się właśnie zamknąć po sekundzie.

Seweryn1908
#6 | Utworzony:

Po wykonaniu wszystkich działań i uruchomieniu gry pojawia sie cos takiego Amiga swos co trzeba zrobic żeby gra zadziałała?

Bliszka
#7 | Utworzony: Edited:

Jeżeli składy umieściłeś w ADF i uruchamiasz przez WinUAE, to "Error: Not enough free memory" jest kwestią skonfigurowania emulatora.

Do gry zazwyczaj używa się wersji HDF. Wgrywanie przez ADF rzadko praktykuje się. Z ADF korzysta się, gdy gracz chce zastosować aktualizację w starszych wersjach SWOS, które nie posiadają HDF. Skonfigurowana wersja Amiga SWOS 96/97 HDF to [Amiga On-Line Emulator Kaillera + Sensible Soccer Disk] [3,14MB].

Seweryn1908
#8 | Utworzony:

A ja chce edytowac plik team do wersji off line czy to ma jakies znaczenie ?

Bliszka
#9 | Utworzony:

Umieszczona w tytule nazwa On-Line jest informacją i jednocześnie doskonałą zachętą do skorzystania z tego trybu gry. StartUp oferuje zarówno On-Line mode i Off-Line mode (Career mode) do wybrania buttonem Switch mode. On-Line i Off-Line mode korzystają z tego samego folderu Data, ale z oddzielnego save_disk.adf. Używanie zmodyfikowanych składów w On-Line mode nie jest wskazane, ponieważ istnieje obawa o desynchro. Dlatego zazwyczaj przeznacza się jedną kopię tej gry wyłącznie na tryb Off-Line i edytowane składy.

Seweryn1908
#10 | Utworzony: Edited:

A ja chce zedytować skład drużyny i robię tak:
Uruchamiam swos editorv1.3
wchodzę w load team
wybieram plik do edytowania z tego folderu E:Amiga SWOS-Total Packcustom_datateamdb_sets
klikam na niego i uruchamia się propack
następnie wchodzę w w ikonę Open SWOS Data Directory i klikam ok
Następnie wybieram kraj z którego chce edytować drużynę i zmieniam to co chce zmienić
następnie zamykam propack zaczyna pakować ten plik z powrotem podxzas pakowania zauwazyłem ze pojawił sie komunikat can't pack can't pack i gra nadal nie chce działac nadal pojawia sie "Error: Not enough free memory"
Jakie błedy popełniam w takim razie aha i korzystam z amiga swos total pack v 1.5.2
Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Seweryn1908
#11 | Utworzony: Edited:

Bliszka
#12 | Utworzony: Edited:

Z dołączonego jpg widać otwarte okno pp.exe, a w tle folder SWOEditorS. W oknie pp.exe można zobaczyć, że oprócz plików Team.* pakowane są składniki z innego programu RNC_ProPack. Gdy korzystasz z Propack dołączonego do SWOEditorS, to nie potrzebujesz wersji RNC_ProPack. W (custom_data/teamdb_sets/..) znajduje się kilka folderów Data pod różnymi nazwami: 01, 02, .. . Katalogi te powinny zawierać same pliki składów, ponieważ zawartość ich jest wykorzystywana do utworzenia SWOS.hdf. Gdy usuniesz RNC_ProPack z folderu Data, to komunikaty "Can’t pack" i "Error: Not enough free memory" nie powinny już pojawić się.
ps. Propack z SWOEditorS próbował spakować ppibm.exe, ale osiągnął to z wynikiem kompresji 0,00% i pewnie stąd komunikat "Can’t pack". Drugi plik exe został spakowany z kompresją niewiele większą od 0%.

Używając Propack najlepiej jest pracować na kopii wybranego folderu Data. Dopiero po spakowaniu, przenieś sam edytowany plik do właściwego folderu Data. Zapobiega się w ten sposób niepotrzebnej zmianie daty modyfikacji w pozostałych plikach Team.*, przy planowanej przecież jednej aktualizacji.

Seweryn1908
#13 | Utworzony:

Dzięki pomogło a czy wiesz jak mozna edytować ilosc druzyn w danej lidze bo jak zwiększyłem z 16 do 18 to tryb kariery nie chce mi wystartowac

Bliszka
#14 | Utworzony: Edited:

http://www.swos.pl/edytowanieswos2.html
http://www.swos.pl/liga16zespolowa.html

Seweryn1908
#15 | Utworzony:

a czy jest mozliwość zmiany liczby lig dla danego kraju np. dla Polski zeby dodoac 1 Lige?

Bliszka
#16 | Utworzony:

Na temat dodania 1. Ligi, która kiedyś nazywana była II Ligą, można znaleźć w artykule http://www.swos.pl/2ligapolska.html.